Auto-Service Urbanek

Poznaj nas lepiej

Historia naszej firmy

Historia firmy Auto-Service sięga początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Obiekt został wybudowany przez Spółdzielnie Gminną w Zwoleniu i nazywał się Transportowy Ośrodek Obsługi Samochodów w skrócie T.O.O.S. Świadczył usługi motoryzacyjne w zakresie:
·     naprawy samochodów osobowych,
·     sprzedaży części zamiennych,
·     stacji kontroli pojazdów, wykonującej przeglądy rejestracyjne pojazdów do 3.5t.

W warsztacie zatrudniony był kierownik, czterech mechaników, magazynier oraz sprzedawca części samochodowych. W  roku 1991 Zarząd Gminnej Spółdzielni doszedł do wniosku, że usługi motoryzacyjne nie przynoszą im zadowalających zysków i postanowił oddać obiekt z zapleczem socjalnym w dzierżawę. Nowym zarządcą została spółka  utworzona przez pracowników. Rozwój branży motoryzacyjnej sprawiał, że warsztat na brak pracy nie narzekał. Dodatkowym atutem w tamtym czasie było brak większego zagrożenia ze strony konkurencji. Mimo to, Zarząd Gminnej Spółdzielni chcąć pozyskać dodatkowe fundusze na rozwój własnej działalności podjął decyzję o sprzedaży wydzierżawianego obiektu.

W grudniu 1994 roku w ramach przetargu publicznego nowym właścicielem zostaje R. Urbanek- główny udziałowiec poprzedniej spółki utworzonej przez pracowników. Zaistniały wówczas nowe możliwości rozwoju firmy. Warsztat pod nową nazwą Zakład Usługowo-Handlowy AUTO-SERVICE rozszerzył swoją działalność o montaż instalacji gazowych. Podpisał współpracę z FSO na wykonywanie usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych samochodów marki Polonez. Następnie została nawiązania umowa współpracy z Daewoo-FSO.

W roku 2000 zdecydowano się na rozbudowę hali serwisowej. Celem inwestycji było tak dostosowanie budynku do wymogów prawnych, aby można było przeprowadzać badania techniczne wszystkich typów pojazdów.

Powstała Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Ciągły postęp techniczny sprawia, że na bieżąco serwis jest uzupełniany o nowy sprzęt diagnostyczny. W 2009 r. Auto-Service rozszerzył swoją działalność o serwis tachografów samochodowych oraz cyfrowych.

Dzięki realizacji nowej inwestycji w 2013r  rozszerzyliśmy zakres oferowanych usług o:
·     sprawdzanie i naprawę wtryskiwaczy w silnikach diesla
·     sprawdzanie i naprawę pomp wysokiego ciśnienia Common Rail

Pracujemy na urządzeniach z najwyżejsz półki m.in. BOSCH, LUNCH, HUNTER, MAHA itd.

Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest ok 20 pracowników. W miarę możliwości i potrzeb pracownicy biorą udział w szkoleniach.